Алтернатива

Вкусен и здрав: Проверен лек за подобра крвна слика

подобрување на крвна слика

Секој ден пијте по 1 чаша (200 мл.) од овој напиток, кој значително ќе ја подобри вашата крвна слика.

Многу е вкусен, па можете да го консумирате и како десерт.

Состојки:

  • 200 мл. мед
  • 200 гр. ореви
  • 200 гр. суво грозје
  • 200 мл. сок од морков
  • 200 мл. сок од цвекло
  • 2 лимона

Подготовка:

Преполовете ги двата лимона и исчистете ги од семки, па изблендирајте ги со или без кора. Потоа, додајте мед, цеден сок од цвекло и морков и сѐ заедно измешајте.

На крајот, додадете ги во смесата ситно сецканите ореви и сувото грозје. Ќе добиете околу 1 кг. смеса, богата со витамини. Смесата можете да ја чувате во тегла.

 

Пред да започнете со користење на народна медицина, задолжително консултирајте се со Вашиот матичен лекар.

 

 

 

error: