Нега и Убавина

За уморна кожа: Маска за лице од само една состојка

Постојат различни третмани кои би можеле да направат кожата да изгледа поздраво и посвежо.  Доколку вашата кожа е уморна од постојаното третирање со секакви косметички продукти, и треба обнова а сакате тоа да го направите на природен и безбеден начин, за евтини пари, а и без многу „шљакање“ во кујната, тогаш ова е вистинската маска за вас.

Потребни состојќи:

  • белка од јајце

Подготовка:

Изматете белка од јајце и нанесете ја на лицето. Не паничете доколку многу брзо осетите затегнување на маската, оваа маска многу брзо се суши и поради тоа таква појава не е воопшто чудна. Откако ќе осетите затегнување веднаш измејте го лицето со млака вода.

Природна маска за лице која ќе ве освежи и ќе ви даде сјај

error: