Нега и Убавина

Витамински пакет: Дајте и ја на вашата коса негата што ја заслужува

Здравата коса се карактеризира со волумен и сјај додека оштетената коса се одликува со безживотен изглед и расцветани врвови. Бидејќи таа е едно од првите нешта што ги забележуваме кај луѓето, многу е битно да знаете како секојдневно да се грижите за неа и да ја одржувате сјајна цврста и здрава. Покрај редовното миење со шампон и нанесувањето на регенератор, на косата и е потребна и маска барем еднаш во неделата.

Потребни состојки:

  • ½ банана
  • 1 лажица сок од портокал
  • 1 лажица лимон
  • 1 лажица грејфрут
  • 1 лажица полномасно млеко

Подготовка:

Смесата се става на добро измиeна коса се распоредува и се остава да отстои 20мин, а потоа добро се мие.

error: