Нега и Убавина

Маска за густа коса

Потребни состојки за маска за густа коса:

  • 2 супени лажици рицинусово масло
  • 1 жолчка
  • 1 супена лажица мед

Подготовка:

Сите состојки помешајте ги во сад. Добиената смеса најпрвин нанесете ја на краевите, а остатокот распоредете го еднакво по целата коса. Потоа, ставете кеса на главата, и држете ја 2 до 4 часа. По изминатиот период, измијте ја убаво косата со топла вода, и на крај ставете регенератор.

Применувајте го ова еднаш неделно во текот на два месеци.

Подетално објаснување може да најдете во видеото подолу:

 

error: