Нега и Убавина

Хранлива маска за лице со сирење

Секој се раѓа со различна кожа на лицето. Без разлика дали вашето лице е проблематично или не, вие постојано треба да водите грижа за него. Оваа маска е многу хранлива, ја обновува кожата, давајќи и свеж излед, витамини и калциум на кожата.

Потребни состојки:

  • 4 лажици свежо сирење
  • 1 лажица сок од портокал
  • 1 лажица мед

Подготовка:

Измешајте ги 4 лажици свежо сирење додека не стане кремасто, потоа додадете една лажица сок од портокал и една лажица мед. Маската се нанесува на лицето и се остава да отстои 20мин. Ппотоа се измива лицето со млака вода.

error: