Нега и Убавина

5 тајни кои не сте знаеле дека вашиот коректор ги може

Можете ли да преброите колку пати коректорот ви го спасил денот?

ОвОј фантастичен мултифункционален производ апсолутно мора да го има во секоја женска торба и е главен спасител по непроспиените ноќи за убав утрински и секојдневен изглед.

Подолу ви ги презентираме 5-те големи трикови кои сигурно ќе ви ја променат рутинска примена на коректорот и ќе го збогатат вашето знаење за убавината …

1. Подгответе ја кожата со добра хидратантна крема (по можност крем за околу пределот на очите)

Пред да почнете да нанесувате коректор задолжително на него да нанесете тенок слој на транспарентен пудер за да ви остане на место целиот ден.

2. Коректорите се во различна боја и нијанса и ова е нешто што треба да го запомнете:

  • Ако треба да го сокриете црвенилото на лицето тогаш користете зелен коректор!
  • Доколку сакате да се ослободите од темните кругови, изберете праска боја која одговара на вашата нијанса на кожа.

3. Коректор + осветлувач (highlighter) + крем за очи

= најдобар микс за да го скриете недостатокот на спиење!

4. Усовршете ја техниката мачкини очи

Четката за туш за очи натопете ја во коректорот и ќе ги отстраните сите грешки кои евентуално сте ги направиле. Истото важи и за веѓите, користете закосена четка низ областите кои треба да изгледаат поуредно.

5. На усните пред нанесување на кармин ставете коректор.

Со помош на овој трик карминот ќе ви остане подолго на место и ќе имате поинтензивна боја.

Н.Н.

error: