Рецепти

Брза, лесна и необична – Еве како да направите Шах торта (ВИДЕО)

 

Доколку ви е потребен брз и лесен десерт, оваа торта е совршена за Вас. Шах-тортата не само што изгледа прекрасно, туку е и лесна за подготовка.

Потребни состојки за шах торта:

  • 1  чоколаден пандишпан
  • 1  бел пандишпан
  • чоколаден крем за торта

Инструкциите за подготовка можете да ги погледнете во видеото подолу.

 

 

 

error: