Диети

Босанец со својата диета ги воодушеви сите од Тијана Дапчевиќ до Моника Белучи

липосукција диета

Како што се ближи летото, така сите почнуваме да го бараме најефикасниот метод за да се ослободиме од вишокот килограми, без јојо ефект.

Као брзо и делотворно решение на проблемот со вишокот килограми, се покажа “липосукција” диетата со која за 10 дена можете да изгубите дури неверојатни 10 килограми.

Нутриционистот Кенан Мандра од Босна и Херцеговина, со оваа диета изгубил 40 килограми за само 2 месеца. Тој е воедно и креаторот на оваа диета.

Исхраната треба да се состои од месо, риба, јајца, полномасни млечни производи, а забрането е да се конзумира индустриски преработена храна, алкохол и кафе.

Во поширока смисла липосукција диетата значи да се консумираат само масти и протеини, а никакако не смеат да се внесуваат шеќери и јаглехидрати. Бидејќи од мастите и протеините добиваме многу повеќе енергија отколку од истата количина на внесени јаглехидрати, телото е создадено најпрво да ја троши енергијата од мастите. Очигледно е дека природата предодредила мастите да се нашиот главен извор на енергија, а не јаглехидратите. – вели Мандра

Оваа диета за многу кратко време ги освои познатите личности како Сузана Манчич, Тијана Дапчевиќ, а наводно и Џенифер Анинстон и Моника Белучи, кои имаат совршена фигура благодарение на липосукција диетата.

error: