Диети

Домашен рецепт за забрзување на процесот на слабеење

За намалување на тежината и масните наслаги постојат голем број елементи кои треба да се поклопат, вклучувајќи ги и исхраната и добрите животни навики. Потребни се здрава исхрана, и физичка активност. Но, сепак постојат и некои напитоци кои можат да ви помогнат да го забрзате целиот процес на слабеење.

Овој рецепт е еден од најпопуларните во светот, и сите кои го пробале тврдат дека добиле ефикасни резултати.

Потребни состојки

  • 100 милилитри вода
  • 1 лажица сода бикарбона
  • сок од 1 лимон или 1 цитрон

Подготовка

Ставете ја содата бикарбона во чаша со вода и мешајте додека не се растопи. По тоа додадете сок од еден лимон или грејфрут. Напивката испијте ја наутро на празен стомак, а по 20 минути можете да појадувате.

Примена

Оваа напивка пијте ја наутро на празен стомак, минимум 20 минути пред појадокот. Истото повторете го 14 дена, и направете пауза 7 дена. Целата оваа постапка повторувајте ја додека не ја постигнете посакуваната телесна тежина.

error: