Диети

123 ДИЕТА: Мајка на 2 деца изгубила 30 килограми благодарение на едноставна промена

Мајка на две деца, не само што го трансформирала своето тело, туку и својот живот, благодарение на промената која ја направила во исхраната и цврстата одлучност да промени сѐ што не и одговара во животот.

Сѐ почнало кога педесетгодишната Рејес ја открила диетата наречена “123 диета”, која се базира на здрав план на исхрана. Кога започнала со планот, решила дека ќе го спроведе до крај.

Кога почнав со диетата бев депресивна, а сега се чувствувам фантастично. Како што би рекле моите внуци, имам 50 и сум фантастична”-вели Рејес.

Многумина веруваат дека, да се држи диета, значи дека треба да се гладува, но тоа не е случај со оваа диета. Во текот на целиот процес јадев овошје за доручек (јаболко и јагоди во комбинација со јогурт). Ручекот се состои од салати со протеини и зеленчук, а вечерата се базира на месо и риба”.

Таа вели дека никогаш не верувала дека може да изгледа така како што изгледа денес и дека првите резултати ги забележала по неколку дена од диетата.

Нема да лажам, на почетокот кога телотo се чисти, се чувствуваш лошо, но по неколку дена иамв вишок на енергија. Се чувствувам одлично, изгледам помладо и имам поголема самодоверба. Дури се појави и лице на кое му се допаѓам”-вели таа.

Рејес е пресреќна и оваа диета ја препорачува секому.

Доколку се одлучите за оваа диета, само храбро! Животот е прекраток и треба да се живее”.

 

 

error: