Астро

ЗАПИШАНО ВО ЗВЕЗДИТЕ: Овие два хороскопски знаци никогаш нема да се разделат

Дали постои совршена љубов? Хороскопот вели да. Хороскопот вели дека овие два хороскопски знаци никогаш нема да раскинат.

Девица и Водолија

Компатибилноста помеѓу девицата и водолијата е запишана во ѕвездите. Најмногу тоа може да се објасни во нивното разбирање во главните животни прашања. Водолија лесно подлегнува на неодоливата привлечност на Девицата, прониклив ум, вешти прсти, уреден живот и опкружување ….Но и Девицата секогаш знае како да и се допадне на Водолијата, бидејќи и неа магнетски ја привлекува сонувачката природа на овој  воден знак.

Да, овде на дело е таа стара магија на спротивни полови на магнетната игла. И водолијата и девицата уживаат во интелектуални дискусии, спремни се да се интересираат за нови идеи и концепти.

Кога и да наидат тешки времиња, овој пар е подготвен да најде решение. Секако, ако водолијата почне да дели лекции како понекогаш знае, девицата и тоа како ќе се нарогуши. Но дали овие ситници ќе ги раздвојат?што мислите вие??

Лав и Вага

Тие двајца се најинтересен знак во зодијакот. Гордиот лав ќе ужива во љубовта со која вагата великодушно ќе го опсипува.

Меѓуутоа и вагата ја наметнува својата силна личност и нема да ја измами лавјата поза. И двајцата умеат да бидат и тоа како нежни, а во друштво подаруваат внимание како на останатите така и едни на други. Нивниот живот понекогаш може да биде навистина гламурозен, а како двајцата уживаат во тоа, нема конфликти. Вагата нема секогаш  да ја покрива својата посесивност, но доминантниот лав на такви ситници не обраќа внимание.

Што е најважно, двајцата се врвно комуникативни, и тоа е тајната на нивната трајна љубов-каков проблем и да се појави, тие двајца го решаваат со разговор.

error: