Астро

Викенд хороскоп (16 и 17 јуни) – Овенот да одмори, Бикот ќе се чувствува добро

Овен (21.03 – 20.04)

Со Шкорпијата сте во чудна врска. Иако имате корист на прв поглед одлично функционирате, но слабо се разбирате. Тоа само вие го знаете. Причина за слабоста е во вашата премореност, морате да најдете начин да се релаксирате и да се одморите. Викендов е одличен за нешто такво.

Бик (21.04 – 21.05)

Не вртете се назад, имајте позитивни мисли ако сакате полесно да се справите со проблемите. Ако успеете да најправите добра стратегија ќе ги насочите активностите на адекватен начин. Добро ќе се чувствувате кога добрите резултати на крајот од денот ќе ви донесат голема насмевка на лицето.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Во фаза сте на материјална експанзија. Станавте вистински скржавец, кој само ги брои парите. Бидејќи имате многу издатоци, нема да дозволите лесно да ги потрошите парите. Направивте план и од тоа не отстапувајте

Рак (22.06 – 22.07)

Благодарение на вашиот дух кој е секогаш подготвен за акција, нижете само успеси. Ќе бидете во ситуација да донесете брза и правилна одлука. Пожелно е да го намалите темпото и да бидете повнимателни. Со Близнаци и Девица можна е идеална соработка.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: