Астро

Ракот ќе има проблеми, Рибите љубовна средба – Викенд хороскоп за 17 и 18 март

Овен (21.03 – 20.04)

Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на работата. Во љубовта можете да сметате на подобрување на односите со саканото лице.

Бик (21.04 – 21.05)

Можно е викендов да не успеете да реализирате нешто што сте го замислиле. Во љубовта важно е со саканото лице да зборувате отворено за се што чувствувате.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Потрудете се мирно да прифатите некои компликации кои се појавиле и не паничете поради тоа. Во љубовта важно е да направите компромис со саканото лице.

Рак (22.06 – 22.07)

Можно е сите соработници да не се искрени со вас. Обидете се да се потпрете само на најдоверливите. Со саканото лице ќе имате некои проблеми кои веќе неколку пати се повторуваат.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: