Астро

ПОСЛЕДЕН ВИКЕНД ВО МЕСЕЦОТ: Што ве очекува според хороскопскот знак?

Овен (21.03 – 20.04)

Полни со сила и желба за афирмација ќе бидат особено Овните родени во првата декада, додека пак оние од втората декада ќе треба да ја насочат својата енергија на пофините работи. Ви препорачуваме повеќе контакти со луѓе и изразување на своите идеи без претерана критичност.

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе бидете одлично расположени и полни со енергија. Неопходно е да ја потрошите, но правилно. Не дозволувајте овој викенд да го поминете во домашна атмосфера.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе почуствувате силна мотивација и желба да реализирате некоја улога или работни цели. Многу е важно да можете да креирате нова работна ситуација која паралелно ги исполнува вашите духовни интереси и ви носи важна материјална корист.

Рак (22.06 – 22.07)

Ви се закануваат непријатности поврзани со комуникациите, па најдобро би било да не претерувате со дружењето и да не очекувате туѓа помош. Би можеле многу да се разочарате. Ќе имате и стресови поради некои неочекувани реакции на луѓе од вашата околина.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: