Астро

Овните ќе се депресивни, Рибите ќе добијат пари и ќе заминат на пат – Неделен хороскоп од 12 до 18 март

Овен:

Оваа недела, може да се почувствувате депресивни и осамени, а желбата да спиење непресатно да ви расте. Исто така, вашите обврски на работа ќе бидат зголемени, но не грижете се, ќе бидете пофалени и наградени за макотрпната работа. Малку одмор за време на викендот не е на одмет. Потрудете се тие два дена да ги искористите за прошетка во планина, или пак за спа релаксација. Некој од вашите пријатели ќе побара совет од вас. А што се однесува до љубовта, заборавете на минатото, на повидок е нова романса.

Бик:

Пред вас е недела на прекувремена работа и многу стресни ситуации, па затоа, добро спремете се. Наполнете ги добро батериите и поразговарајте со некоја блиска личност во врска со проблемите со кои се соочувате. Додека пак, на љубовно поле, многу е веројатно на крајот на неделата да ја сретнете вашата сродна душа. А за оние кои се во врска, можни се караници и емоционално одалечување со партнерот. Затоа, потрудете се да поминувате повеќе време со него и да му посветувате повеќе внимание.

Близнаци:

Оваа недела е дефинитивно полн погодок за вас. Ви претстојат неколку промени, кои ќе направат да се чувствувате возбудено. Новиот прилив на приходи, исто така, ќе направи да се чувствувате послободно и со повеќе самодоверба. Оваа недела, ќе бидете подготвени за тимска работа и едноставно сѐ ќе ви оди од рака. Потрудете се да бидете повеќе отворени со вашиот партнер и да разговарате за вашите проблеми.

Рак:

Ве очекува стресна недела на работа, караници со колегите и претпоставените сѐ само дел од тоа. Затоа би било добро доколку земете неколку слободни денови и отпатувате некаде, па дури и сами. Она што ви треба е дефинитивно малку одмор од секојдневните обврски. Дозволете патувачкиот дух повторно да ве обземе и да ви донесе среќа. Бидете трпеливи и сѐ ќе дојде на свое место. Кон крајот на неделата, ве очекуваат компликации во врската за кои не очекувате.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: