Астро

Овие 3 хороскопски знаци трошат најмногу пари и не размислуваат за утре

Кафани, дискотеки, гардероба и патувања… Додека некој живее за подобро утре, овие знаци го живеат животот со полни гради неразмислувајќи за „што ќе биде утре.“ Проверете дали и вие сте хедонист кој не се грижи за парите:

Бик

Кај Бикот парите не издржуваат долго. Кога и да дојде до некој денар, брзо и креативно ќе пронајде каде да ги потроши. На него му се важни парите, но само со цел да ги задоволи своите хедонистички потреби. Тој е чест посетител на винариите и кафаните, па таму ја покажува својата галантност. Моментите на уживање едноставно немаат цена. Биковите се создадени за боемски живот.

Вага

На Вагите парите им минуваат низ раце. Кога и да ги добие, со брзина на светлината ќе ги потроши во најблиската продавница или парфимерија. На луѓето родени во знакот на Вага шопингот им е опсесија, затоа поседуваат сензори за скапоцени работи. Она што на око ќе и се допадне, Вагата мора да го има по секоја цена. Дури и ако и зафалат пари,ќе ги преврти земјата и небото за да го пронајде остатокот.

Лав

Лавот е знак кој обожава да се експонира. Тој посакува само луксузна гардероба, автомобили со максимална опременост и се што ќе го направи да се истакне од толпата. Затоа што сака да биде виден, редовен посетител е на сите популарни и скапи места за излегување, спа центри и егзотични дестинации. Тука не штеди ни на своите пријатели кои го величаат како ѕвезда. Галантноста му е манир, па затоа никој не смее да го каже спротивното.

error: