Астро

Овенот ќе има изненадувања во љубовта, Ракот нова работа – Дневен хороскоп за 23.03, Петок

Овен (21.03 – 20.04)

На работа сте максимално ангажирани и ќе бидете забележани од влијателни лица. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено ако ве привлекува некој воздушен знак. Консумирајте повеќе течности.

Бик (21.04 – 21.05)

Можна е добивка преку хонорарна работа. Ви претстојат големи успеси доколку ви појде од рака добро да се организирате. Љубовниот живот е добар ако сте во врска со Близнаци. Склони сте на прекумерена исхрана.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Поради својата иднина и подобра егзистенција, ги менувате своите принципи. Големата посветеност на домот и блиските лица е она што ве прави толерантни и кон потребите на другите, подготвени сте да покажете повеќе чувства.

Рак (22.06 – 22.07)

Можне е влез во некоја нова работа. Искористете ја својата можност и потенцијал. Во моментот најдобро се разбирате со некој Овен. Во односот со партнерот немојте да ја влошувате ситуацијата со приказни кои го иритираат.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: