Астро

Одличен викенд ќе имаат овие хороскопски знаци

Овен
Овој викенд ќе ви биде посветен на прошетки со пријателите и ноќните излегувања. Доколку сте слободни, голема е веројатноста да запознаете некоја нова личност во вашиот живот која ќе ви ги обземе мислите. Здравјето е добро, но време е да се вратите на тренинг.

Вага
Овој викенд нека ви биде викенд на релаксација и задоволства. Доколку извесен период сте биле на диета, денес дозволете си покалоричен оброк. Посетете некој салон за убавина и приуштете си некој третман за разубавување. Вечерите поминете ги гледајќи филмови со партнерот.

Шкорпија
Овој викенд потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Присуствувајте на сите забавни настани и збогатете си го вашиот социјален живот. Некој од луѓето кои ќе ги запознаете овој викенд понатаму ќе стане многу важна личност во вашиот живот.

Јарец
Се чувствува некоја романтика во воздухот… ова се вашите денови, дефинитивно! Викендов искористете го за некое кратко патување со партнерот, далеку од сите, во некое од идиличните места во нашата земја. Доколку не сте во врска, ќе имате можност повторно да бидете со поранешниот партнер, но добро размислете дали го сакате тоа.

error: