Астро

Неделен хороскоп (4 до 10 јуни) – Рибите ќе ја зацврстат врската, Шкорпијата ќе има непријатни ситуации

Овен
Работа : Избегнувајте секаков ривалитет со соработниците на работа и не поставувајте му, непотребни прашања на претпоставениот.
Љубов : Изгледате вознемирено, бидејќи не можете да прифатите нечија одлука. Залудно ја повторувате приказната која не ви го носи саканиот ефект.
Здравје : се чувствувате добро

Бик
Работа : Најважно за вас е, да се разбирате правилно со соработниците и да ги почитувате основните правила за деловна соработка. Секој треба да ја одработи својата работа на најдобар начин и без претерано експонирање.
Љубов : Нема причина да сте лутите на саканата личност и да сте претерано строги кон неа и на вас може да ви се случат некои пропусти. Не ситничарете.
Здравје : Потребна ви е поголема физичка активност

Близнаци
Работа : Прифатете ја сугестијата од колегата. Важно е да ги пласирате вашите идеи на вистинско место и во соодветна атмосфера. Немојте да носите избрзани заклучоци врз основа на првиот впечаток.
Љубов : Ако имате емоционални дилеми, искрен разговор со вашата сакана личност ќе биде од помош. Разговорот води до заеднички договор и психичко опуштање.
Здравје : се чувствувате добро.

Рак
Работа : Чуваствувате мал замор и затоа реагирате повеќе импулсивно од вообичаеното. Се обидувате да се ослободите од некои дополнителни обврски, но колку и да се обидувате не го постигнувате саканиот ефект.
Љубов : не се лутете за ситници ,кои го попречуваат заедничкиот договор.
Здравје : Ви треба одмор.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: