Астро

Неделен хороскоп(25 јуни до 1 јули) – Бикот нека штеди, Лавот да се дружи повеќе

ОВЕН
Дали планирате патување? Ако до сега не сте го направиле тоа, сега е право време. Имате зголемена енергија, треба да ја потрошите. Потрудете се околу работата, не ги оставајте работните задачи недовршени. Од 30 јуни ќе можете малку да се одморите и ќе имате прекрасна енергија. Овој период е добар да се концентрирате на започнување нова работа. Убаво ви е кога времето го минувате дома, но излезете надвор и запознајте нови луѓе во градот.

БИК
Потрудете се да штедите малку повеќе. Не се чувствувате најдобро, исцрпени сте. Би било добро да се концентрирате на вашите потреби, а од четвртокот до крајот на неделата можеби ќе бидете доста заморени. Напнати сте зошто имате впечаток дека проблемите не се решаваат толку брзо како вие би сакале. Имајте трпение. Со парите добро стоите. Аспектите за патување ви се одлични.

БЛИЗНАЦИ
Не се чувствуате баш најдобро. Немате доволно време за себе. Други луѓе можат да ви бидат од момош, но не очекувајте премногу. Партнерот ви е напнат, ако сте во врска, моѓжни се расправии. Ако сте слободни, флертувате и можете да запознаете некоја забавна и интересна личност. Не се прејадувајте, ова посебно се однсува на слатките.

РАК
Добро се чувствувате. Не се оптеретувате со работа. Оваа недела е добра за дотерување, за себе и за вашето здравје. Не се нервирајте премногу околу обврските. Внимавајте на некоја машка личност на работното место, може да ве извади од такт. Би било добро да не покажувате премногу емоции на работа. Некои работи кои ги знаете за ваши блиски луѓе, би требало да ги задржите за себе.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: