Астро

Неделен хороскоп (21 до 27 мај) – Близнаците ќе одморат, Јарецот ќе започне нови проекти

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Активни сте на деловниот план бидејќи сте свесни дека многу нешта зависат исклучиво од вас. Но сепак најдете и малку време за одмор.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ве очекуваат убави случувања со лицето кое ви е драго.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Поволен период доколку се занимавате со некоја уметничка работа. Ќе сакате да избегате од обврските и успешно ќе го направите тоа.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе биде интересна, ќе сакате постојано да бидете со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со циркулацијата.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Пред вас е одличен период во кој нема да имате многу деловни обврски и убаво ќе се одморите.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекуваат интересни случувања со Бик или Девица.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со видот.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Лесно ќе ги обавувате сите деловни обврски и ќе немате речиси никако притисок и стрес.

ЉУБОВ: Слободните можат да очекуваат интересно познанство на некоја поголема забава.

ЗДРАВЈЕ: Можни се болки во грбот, во вид на вкочанетост.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: