Астро

Неделен хороскоп(11 до 17 јуни) – Ракот ќе има непријатели, Вагата финансиски приход

ОВЕН (21.03 – 20.04)

Работа. Обидете се да се приклучите на тимот што е можно поскоро, кој работи на голем проект, особено ако сте одржале разговор за тоа, првиот квартал на Месечината, 18 Мај носи можност за добра зделка со Лав, Близнаци или Овен. Од вашата иницијатива и услужливост многу зависи. Оние кои се занимаваат со трговија или работат во медиумите може да очекуваат прелив на пари.

Љубов. Спремни сте да влезете во нова врска и да се препуштите на некои нови доживувања, без обзир дали сте слободни или не. “Опасност” ве демнее на патот, службена или преку друга природа. Ја плените околината со шарм и малкумина кој можат да ви одолеат. Со Вага и Близнаци можете да остварите добар однос.

Здравје. Пазете се од оштри предмети.

 

БИК (21.04 – 21.05)

Работа. Меркур, планетата на бизнисот од вашиот знак преминува во Близнаци што одговара на оние кои се бават со било која врста на приватен бизнис. Вашата смисла за маркетинг постанува многу нагласена, особено ако сте спремни сериозно да се приклучите во барање на нов партнер. Немојте да носите дефинитивна одлука во врска со соработката со некој Овен или Шкорпија.

Љубов. Ќе добиете повик со некој што се гледате само на работното место, некоја Вага, Шкорпија или Јарец за да се видите надвор од работата. Сакате да направите малце ред во вашиот живот, особено ако сте во врска со Вага, Близнаци или Девица ама тоа не ви оди баш од рака, особено ако сте во врска со многу млад или неверодостоен партнер.

Здравје. Немојте да се изложувате на големи напори.

 

БЛИЗНАЦИ (22.05 – 21.06)

Работа. Родените на почетокот на знакот може да очекуваат поволни работни понуди, ако сте воделе некоја врста на разговор за претстојните активности. Вага, Девица, Бизнаци или Стрелец може да бидат добри соработници. Пробајте да се договорите со оние кои имаат контакт со странци околу нешто што е во обостран интерес. Ќе бидете во прилика да во неврзан разговор, да заклучите поволни работни ангажмани.

Љубов. Склони сте на тајни врски. Ништо чудно додека Марс, планетата на страстите, транзитира преку вашата астролошка куќа на тајната љшбов. Можете да очекувате познанство кое од корен  ќе ви го промени животот. Ако ви се допаѓа некој кој често престојува во странство ќе барате многу како партнер. Ќе добиете прилика да обновите однос со некој кој е подеднакво амбициозен како вас.

Здравје. Внимавајте на сообраќајот.

 

РАК (22.06 – 22.07)

Работа. Имате многу непријатели отколку што предпоставувате. Се трудите да најдете најдобар начин како да излезете од ситуацијата која вас не ви одговара. Ако сакате да се сретнете со Близнаци поради нова работа, внимавајте што им предложувате, можете да бидете жртва на нивната слаткоречливост. Овен и Шкорпија ве ценат многу повеќе отколку што можете да препоставите.

Љубов. Не би требало да се откажувате од врската која може моментално е во мала криза ниту пак да бидете иницијатор за раскинување. Потрудете се партнерот да разбере колку ви е важен. Може се надевате на средба со некој кој никогаш не ги криел своите симпатии спрема вас. Слободните Ракови може да очекуваат упорно додворување од страна на Овен или Шкорпија.

Здравје. Направете нешто за својата кондиција.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: