Астро

НАЈУБАВИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Близнаците имаат весели очи, Лавот густа коса, но само еден е…

Секој хороскопски знак си има своја убавина…Дознајте кои се вашите најмоќни адути и добро искористете ги…

Овен – снажно тело и изразени црти на лицето
Со средна до цврста градба, припадниците на овој знак се обично спортски градени, а нивните мускули се видливи дури и кога имаат вишок килограми. Најчесто имаат потемен тен, права и густа коса, а некои претставници имаат и црвена коса. Со нивниот изглед оставаат впечаток на енергични и снажни личности. Овните не се склони кон гоење. Најчесто се облекуваат опуштено и спортски, а кога треба да облечат свечена облека за некоја прилика, преферираат црвена боја.

Бик – симетрично лице и полни усни
Физички гледано, припадниците на овој знак имаат најправилно симетрично лице. Повеќето од нив имаат полни усни и сјаен тен. Телото им е обично пропорционално градено, па ако се здебелат, се пополнуваат насекаде по малку. Нивниот изглед оддава впечаток на мека, но истовремено силна личност. Биковите се облекуваат елегантно, а најдобро им стојат зелена и крем боја.

Близнаци – весели очи и насмеано лице
Припадниците на овој знак се секогаш во движење. Лицето им е многу експресивно, секогаш делуваат полни си млад дух, а очите им се доста изразени. Најчесто имаат прилично долги раце и нозе, витко тело и висока градба, поради што делуваат грациозно, и покрај тоа што немаат истакнати мускули. Струкот најчесто не им е многу изразен. Лесно се пронаоѓаат во различни стилови на облекување, а омилени бои им се жолта и сребрена.

Рак – изразен нос и високо чело
Припадниците на овој знак обично имаат кружно лице со истакнати јаготки, но и впечатлив нос кој не мора да значи дека е голем, туку со малку необичен облик. Брадата им е кружна, градниот кош широк, а косата темна и не многу густа. Иако се младолики и витки, голем број од нив почнуваат да се гојат после 30-тата година од животот. Вратот им е краток и најчесто имаат чувствителна кожа. Целиот нивен изглед оддава впечаток на мека и суптилна личност, а омилени бои им се црната и белата.

Лав – широко чело и густа коса
Родените во знакот лав лесно се препознаваат по „гривата“. Густата и сјајна коса им е заштитен симбол, а ако почне да им опаѓа или белее стануваат многу загрижени. Нив ги краси широко чело, широка вилица и убаво обликуван нос. Мускулатурата им е изразено силна, а омилени бои им се жолтата и портокаловата. Сакаат тренди облека.

Девица – витка градба и нежни црти
Машките и женските припадници на овој знак се прилично витки, а доколку почнат да ја зголемуваат својата маса, обично се им се собира во рацете и стомакот. Телото им е симетрично, а на лицето имаат убави, нежни црти. Имаат истакнати јаготки и веѓи, а најчесто одбираат неутрални и елегантни комбинации на облека, кои се ненападни. Омилени бои им се сината и зелената.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: