Астро

На овој хороскопски знак во ЈУНИ љубовта ќе му тргне од рака!

Периодов е вистинско време за љубов, пари и среќа, а токму тоа и го очекува овој хороскопски знак веднаш штом се појават првите пролетни зраци. Топлите денови будат љубовна енергија во нас, но припадниците на овој знак ќе заблескаат со посебен шарм. Кога нѐ интересира љубовната магија на астрологијата, секогаш прво се прашуваме со кој знак владее Венера, симболот на убавината и романтиката.

Од 5-ти јуни, овој период од животот на Овенот е „зачинет“ со романтичен прав кој ја засилува страста до максимум.
Не е ни чудно тоа што Овенот се чувствува како да е на седмо небо. Сѐ се врти околу припадниците на овој знак, па затоа и самите се грижат за изгледот и начинот на однесување. Сепак, би требало да се опуштите бидејќи нема да ви треба многу за да привлечете внимание. Но, искористете ја оваа промена до максимум за да си ја зголемите самодовербата во оние животни области каде што малку се намалила.

Што се однесува до шармот, тука не треба ништо да зголемувате. Сите ве сметаат за исклучително пријатно друштво и никој нема да може да остане рамнодушен на вашата неодоливост и привлечност. Сите љубовни сили на планетите работат во ваша корист, па така и Марс ќе ви ја зголемува страста до 19-ти јуни. Никој нема да може да ви одолее, а таа самоувереност во освојувањето ќе ве направи уште попривлечни.

Овие прогнози не се однесуваат само на лицата родени во знакот Овен, туку и на оние кои се Овни во подзнак. Вас ве краси посебна аура од невин шарм, па затоа сите ја толерираат вашата нетрпеливост и детско однесување. Сакате врска која е полна со енергија и акција. Рутинското партнерство од навика не е за вас.

Ова е период кога не би требало да се вртите назад кон минатото, туку да му се радувате на секој нов ден. Време е за љубов, романтични освојувања, директен пристап, заведување, спонтаност и восхит кој ќе ви го отвори срцето.

error: