Астро

Љубовта е во воздухот: 2 хороскопски знаци ќе имаат одлична недела на љубовен план

Станува збор за два хороскопски знаци кои можат да очекуваат многу убави работи на полето на љубовта и исполнување на љубовните желби.

Близнаци

Очекувајте подобрување на љубовните врски. Очекувајте многу емоции, но и сериозност. Овој период од вас побарува подлабоко поврзување. Во последните две декади од месецот можете да очекувате важни случувања, одлуки, остварувања и пронаоѓање на решенија на проблемите кои долго време ве мачат. Ќе мора да пребродите одредени проблеми и да замижите ако сакате да стигнете до каде што сакате.

Јарец

Во последната недела од мај очекувајте страствени понуди. Жешките авантури се и тоа како можни во периодот после 20-ти мај и може да се случат нагло, неочекувано. Истовремено ќе имате моќни искуства, интензивни расправи и ситни инциденти. Кон крајот на месецот може да почнете поемотивни врски доколку имате желба. Вашата моќ за заведување ќе биде очигледна овој месец.

error: