Астро

Љубовен викенд хороскоп: Пресврт за Вагата, проблеми за Лавот

Овен

Овој викенд Овенот ќе го подобри значително општествениот живот, што ќе влијае директно на љубовта и односите со пријателите – расположението ќе ви се подобри значително, насмевката нема да ви се симне од лицето.

Бик

Викендот дефинитивно нема да биде најљубовен. Вниманието ви е насочено кон професионалниот живот и она што се случува со кариерата ви влијае на желбата за љубов, што е сосема нормално.

Близнаци

Ќе најдете неочекувано добар начин за пеглање на недоразбирањата и повторно да внесете романтиката во вашиот живот.

Рак

За голем дел од Раковите во врска во последниве недели имало големо несогласување во врска со финансиите. Тоа може да биде долг или инвестирање на средства. Проблемите полека исчезнуваат.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: