Астро

Љубовен неделен хороскоп(28 мај до 3 јуни) – Бикот ќе има авантура, Вагата ќе патува

Овен

Љубовниот живот ви е стабилен и мирен. Соочете се мирно со ситните љубовните проблеми, одморете се од работата и посветете повеќе внимание на емоционалниот живот. Немојте да бидете автодеструктивни и обидете се да не се заљубите во личност која е склона да игра со вашите чуства.

Бик

Сентименталните односи ви се одлични, искористете го тоа и обидете се да разговарате отворено со вашиот партнер за вашите потреби. Ако сте слободни ќе започнете нова врска или пак ќе имате прилика за авантура. Размислете добро. Односите во семејството ќе ве загрижуваат па затоа ќе морате да се обидете да ги средите. Бидете потолерантни.

Близнаци

Не ќе можете да се воздржите и да ги контролирате вашите надојдени страсти. Ако немате партнер подгответе се, љубовта ќе дојде одненадеж. Некои од вас ќе наидат на семејни или емотивни проблеми, нема причина да ги занемарите туку веднаш превземете ја работата во ваши раце.

Рак

На љубовен план ве очекуваат нови настани кои најпрвен малку ќе ве збунат, а потоа многу ќе ве заинтересираат. Можеби ќе бидете незадоволни но ве советуваме да не претерувате со анализите. Ако сте во врска, очекувајте убави моменти поминати со вашиот партнер, дружење со вашите пријатели и забава. Слободните ги очекуваат средби, но сепак внимавајте со кого се дружите.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: