Астро

Љубовен неделен хороскоп (22-28.10) – На Близнаците ќе им дојде љубовта одненадеж, Вагата ќе се оптеретува

Овен

Љубовниот живот ви е стабилен и мирен. Соочете се мирно со ситните љубовните проблеми, одморете се од работата и посветете повеќе внимание на емоционалниот живот. Немојте да бидете автодеструктивни и обидете се да не се заљубите во личност која е склона да игра со вашите чуства.

Бик

Сентименталните односи ви се одлични, искористете го тоа и обидете се да разговарате отворено со вашиот партнер за вашите потреби. Ако сте слободни ќе започнете нова врска или пак ќе имате прилика за авантура. Размислете добро. Односите во семејството ќе ве загрижуваат па затоа ќе морате да се обидете да ги средите. Бидете потолерантни.

Близнаци

Не ќе можете да се воздржите и да ги контролирате вашите надојдени страсти. Ако немате партнер подгответе се, љубовта ќе дојде одненадеж. Некои од вас ќе наидат на семејни или емотивни проблеми, нема причина да ги занемарите туку веднаш превземете ја работата во ваши раце.

Рак

На љубовен план ве очекуваат нови настани кои најпрвен малку ќе ве збунат, а потоа многу ќе ве заинтересираат. Можеби ќе бидете незадоволни но ве советуваме да не претерувате со анализите. Ако сте во врска, очекувајте убави моменти поминати со вашиот партнер, дружење со вашите пријатели и забава. Слободните ги очекуваат средби, но сепак внимавајте со кого се дружите.

Лав

Одличен период за љубовни средби за оние кои се во врска, а и за оние слободните кои го бараат животниот сопатник. Ако добиете покана за средба немојте да ја одбивате, можи да ви случи нешто прекрасно. Подолго време ве интересира една личност која ви се чини дека е неодостапна, обидете се. Семејните односи ќе бидат доста напнати, но нека не ве загрижува тоа кратко ќе трае.

Девица

Во љубовта потрудете се во односот со партнерот да бидете пореални. Ви се наметнува некој ваш добар пријател, а вие не знаете како да постапите. Најдобро е да бидете поладнокрвни и да се правите дека ништо не забележувате. Слободните ги советуваме да не размислуваат за минатото-обидете се да ги заборавите непријатните моменти. На семејните недоразбирања реагирајте со насмевка.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: