Астро

Љубовен неделен хороскоп (21 до 27 мај) – Бикот да се спушти на земја, Ракот е во филм

ОВЕН (21.03-20.04)
Многу припадници на овој огнен знак ќе имаат прилика да обноват некоја стара љубовна врска. Нема причина за сомнеж, препуштете се на емоциите и уживајте. Задоволството е двострано.

БИК (21.04-21.05)
Не сте задоволни од односот со партнерот, имате преголеми очекувања и барате нереална филмска романса. Спуштете се на земја и уживајте во животот.

БЛИЗНАЦИ (22.05-21.06)
Вашиот вроден шарм и духовитост доаѓаат до израз во друштво на спротивниот пол. Можни се додворувања.

РАК (22.06-22.07)
Постојано во главата „си премотувате филм“ поврзан за неодамнешниот конфликт со партнерот. Не можете да се опуштите и се плашите тоа да не се повтори. Планирате заедничко патување.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: