Астро

Љубовен неделен хороскоп(11 до 17 јуни) – Девиците ќе блеснат, Јарецот ќе има промена

Овен
Во оваа недела родените во знакот на Хороскопскиот знак Овен повеќе ќе ги возбудат парите и помалку љубовта. Секако, ова не е нешто лошо. Дали сте сигурни во своите можности и желба за успех и развој ќе биде поддржано од вашиот сакан. На крајот на оваа недела не заборавајте да обрнете повеќе време на партнерот. Вреди.

Бик
Несомнено оваа недела е вашата, ценети Бикови, и сега е време да блеснете. Месечината во петок ќе биде во вашиот знак, а Јупитер и Плутон ќе ви помогнат да се создаде убава љубовна врска. Ако вие и вашата партнерка размислувате да создадете семејство, моментот е повеќе од соодветен. Ѕвездите се на ваша страна.

Близнаци
Какви вести поврзани со финансии ќе ве израдуваат вас и вашата партнерка. Повеќето пари можат да се должат на бонус или нечие зголемување, а може да се плод и на инвестиции кои сте ги направиле пред време. Неделата е погодна и за романтични патувања и изненадувања кон саканата/иот.

Рак
Ако немате партнер до себе, тогаш бидете социјални, за да се отворат пред вас нови можности за љубов. Не откажувајте ги дадените покани од колеги и пријатели. Има голема шанса да сретнете некоја мистериозна и сензуална личност. Обрнете внимание на секој знак кој тој или таа ќе го испрати кон вас.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: