Астро

Љубовен хороскоп за ЛЕТО 2018: Лавовите ќе доживеат љубов со странец, Биковите ќе бидат верни

Летото е сезона на кратки авантури, завршување на старите врски, но и започнување нови, така што – никогаш ништо не се знае. Сепак, ако ги прашате астролозите, тие имаат прилично јасна слика за секој знак. Дознајте дали ќе имате возбудливо љубовно лето:

Овен

На прв поглед ве очекува комплицирано љубовно лето, но ќе успеете цврсто да се задржите на земја. Ќе ги преиспитувате емотивните и животни вредности. Ќе ви биде многу полесно да изградите нов дом, отколку постојано да го поправате стариот. Ако имате конфликти со партнерот, не мора да го менувате, променете го пристапот кон проблемите. Ќе барате поголем простор и разбирање. Ако ова лето го поминете со постојан партнер, ништо понатаму нема да ве раздвои. На слободните Овни им е препорачлив поотворен и понежен пристап ако сакаат да искусат љубов. Кон крајот на летото ќе бидете пријатно изненадени со примамлива понуда.

Бик

И ова лето ќе бидете верни и упорни партнери. Никогаш нема да ги избегнувате љубовнит проблеми затоа што знаете дека љубовта не паѓа од небо. Сепак, во срцето ќе ја оставите отворена вратата на судбината и ве интересира каде ќе ве однесе. На моменти нема да важат правилата кои сте си ги одредиле, затоа што ќе сакате да го истражувате непознатото. ако имате партнер со изразено его, ќе му биде тешко да ја разбере секоја ваша желба за промена. Често ќе ја докажувате својата самостојност, емоционално и финансиски. Слободните Бикови се многу блиску до својата сродна душа, затоа треба почесто да излегуваат. Во пресудните моменти не ги кријте емоциите затоа што ова лето ќе имате безброј прилики за нов почеток.

Близнаци

Ова лето ќе имате причина за радување. Ве очекува исполнето лето со излегувања и забави до рано наутро. Ќе има изобилие од флерт и љубов, само малку поинаква од онаа на која сте навикнати. Во необичното опкружување ќе запознаете и една посебна личност. После тоа ве очекува романтичен период во кој повремено ќе мора да прогледате низ прсти заради карактерот и однесувањето на партнерот. Близнаците кои се во врска мора да бидат поодговорни за своите постапки. Кратките периоди на досада искористете ги за да се потсетите на она што вреди. Секој ризик може да ве доведе до крај на врската.

Рак

Како и цела година, ве очекува важно љубовно лето. На почетокот надевајте се на значајни промени и одлуки како венчавка, бременост или едноставно почеток на нови и возбудливи врски. Животот е составен од мали и големи работи, затоа ќе мора да одржите поголема рамнотежа и да не бидете толку нетрпеливи. Слободните Ракови се полни со потенцијал. Сепак, во моменти на слабост може да влезат во врска со личност која не е за нив. Внимателно оценувајте ги новите „кандидати“ и не ги спуштајте критериумите затоа што сте осамени. Ќе бидете доволно шармантни за да можете да бирате.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: