Астро

ЛЕТНА АВАНТУРА: Еве кој хороскопски знак ќе ви го разубави летото

Couple holding hands and running on

Не се знае дали станува збор за високите температури и сонцето во летните месеци или пак, луѓето во топлите денови се повеќе подготвени на љубов, но на многумина им е познато дека во овој период настануваат најголемите љубовни пресврти. Новите познанства кои лесно прераснуваат во страсни љубовни авантури ќе изобилуваат во текот на ова лето, па токму затоа погледнете што ве очекува и вас…

Овен

Заедно со Стрелецот вие ќе поминете незаборавни моменти. Тој позитивно ќе влијае врз вас бидејќи ќе му ги проширите видиците, додека пак тој ќе ви помогне правилно да ја насочите вашата енергија. Од друга страна пак, во заедничката постела, вие ќе доживеете необјасниво задоволство и ерупција од страст.

Бик

Ќе остварите интуитивен однос со Девица кој ќе биде проследен со длабоко разбирање. Токму нејзината мудрост и практичност е она кое вам ви одговара, а во комбинација можете многу нешта заедно да остварите. Вие истовремено ќе бидете и пријатели и љубовници.

Близнаци

Лавот е дефинитивно оној кој ова лето ќе го освои вашето тело, но и вашето срце. Тој ќе ви овозможи огромна сигурност, но и чувство на слобода и опуштеност.

Рак

Скорпијата целосно ќе ја разбира вашата потреба за сигурност и семејство, па токму затоа ќе се разбирате во однос на сите погледи. Во креветот ќе се согласувате подеднакво добро како и надвор од него. Со оваа личност вам никогаш нема да ви биде здодевно.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: