Астро

ЛЕТЕН ХОРОСКОП: Овие два знака ги очекува комплетен пресврт

БИК

Вие долго време сонувавте за таа голема љубов што ќе дојде и ќе го преврти вашиот свет. Наскоро ќе почувствувате дека љубовта воопшто не е заборавено чувство, затоа што ќе ве потсети некој многу посебен. Летната романса на морето ќе заврши со прекрасна врска што ги надминува вашите највлијателни соништа. Подгответе се да се преселите во друг град со љубов. И зошто да не? Вие не знаете какви успеси ве чекаат таму.

Лав

Немојте да се сомневате на сите околу вас. Луѓето се над пред се добри и мислат добро, а кога зборуваме за љубов, тие само сакаат да бидат со вас. Не отфрлајте покани за средба, запознајте го човекот пред да му судите. Во почетокот на август, ќе се соочите со дилема дали да го избереме безбедното или новиот и возбудлив почеток. Бидете авантуристи и слушајте го своето срце. Тоа ќе ви ја кажува вистината.

Вага

Морето е твоето омилено место за летни авантури, но досега не се научила приказна за убава љубовна приказна. Време е тоа да се промени и да љубовта да ве фати неподготвени. Возбудата што ве очекува ова лето ќе ве потсетува на вашата прва студентска љубов. Ќе биде толку добро што нема да се верува дека е вистина.

Шкорпија

Вашите пријатели ве уверуваат дека е време да ги направите најсериозните чекори во вашиот живот. Макар и на шега, овие зборови ќе те изгорат и знаете дека не сè во овој живот зависи од тебе. Сепак, судбината ја си знае работата. Сè во твојот живот ќе се развие толку брзо што од дива летна љубов … ќе создадете семејство кон крајот на следната година.

error: