Астро

Хороскопски знаци кои ќе бидат најсреќни нареднава недела

ШКОРПИЈА (23 октомври – 22 ноември)
Очекувајте многу интересна недела со различни, понекогаш бизарни, но секогаш судбоносни состаноци и настани. Може да ставите крај на нешто. Ќе ви се даде уште една шанса, неочекувана, да запознаете нови луѓе. Ќе постигнетеуспех, со голема доза на среќа. Оваа седмица сигурно ќе заземе важно место во вашиот календар.

СТРЕЛЕЦ (23 ноември – 21 декември)
Оваа недела ќе биде многу интересна и динамична за вас. Целосната релаксација ќе биде важна за вашето физичко и ментално здравје. Изненадувачка одлука може да резултира со купување или неочекувана материјална добивка од томбола/лотарија. Ќе бидете во можност да ја намалите тензијате во вашата врска со женско лице. Ќе се стремите кон компромис, бидејќи сфаќате дека вие сте личност со радикално различни сфаќања.

ЈАРЕЦ (22 ДЕКЕМВРИ – 20 ЈАНУАРИ)
Оваа недела може да ве импресионира со постапки и одлуки на девојка или жена. Можно е да добиете помош и мудар совет од такво лице, без оглед на нејзината возраст. Ќе примите пари од жена во знакот на Водолија, Вага или Близнаци. Можеби ќе треба да решите финансиски односи или општи планови

 

error: