Астро

Дознајте на која плажа треба да се излежува вашиот хороскопски знак летово?

Дури и летните навики може да се поврзат со хороскопот и хороскопскиот знак, па затоа проверете си:

Овен

Овните се најсреќни кога се во центарот на случувањата и акциите. Сакаат авантури и истражување на плажата на која се наоѓаат. Honokalani Beach на Мауи, Хаваи, е сосема задоволувачки избор. Темниот песок во контраст со зеленилото и тиркизно сината вода дефинитивно ќе ги воодушеви.

na-koja-plaza-treba-da-uzivate-letovo-spored-horoskospkiot-znak-01.jpg

Бик

Знаат како да уживаат во животот, па летото и добриот одмор за нив подразбира лежење со коктел во рака, додека сонцето им го гали телото. Arienzo Beach лоцирана на Амалфи е плажа со кристално чиста вода која им е по мерка на Биковите.

na-koja-plaza-treba-da-uzivate-letovo-spored-horoskospkiot-znak-02.jpg

Близнаци

Секогаш жедни за предизвик, сакаат спонтаност и новитети дури и кога се на одмор. Waipio Valley Beach на Хаваи дефинитивно ќе ги исполни нивните очекувања. Не е лесно да стигнете до неа, нуди многу предизвици, има вулкански песок и екстремно високи карпи. Тропската клима и бујна вегетација, како и водопадите во близина се доволни за да го задржи вниманието на Близнаците.

na-koja-plaza-treba-da-uzivate-letovo-spored-horoskospkiot-znak-03.jpg

Рак

Раковите лесно се нервозни и под стрес, па затоа одморот им треба за да ги наполнат батериите. Им треба природа и удобност, а тоа може да го добијат на Radhanagar Beach лоцирана на островот Хејвлок, Индија. Нереално убав бел песок и тиркизна вода е она на што ќе сведочат.

na-koja-plaza-treba-da-uzivate-letovo-spored-horoskospkiot-znak-04.jpg

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: