Астро

Дневен хороскоп за 30.06, Сабота – Овните ќе сакаат одмор, Стрелецот ќе е под стрес

ОВЕН
Станувате по малку тромави и ја губите потребата за акција. Повеќе сакате да им се препуштите на емоциите и да се одморите. Ако сте слободни, обрнете внимание на некој со кого соработувате веќе подолго време. Неговата заинтересираност не е само во рамките на работата. Овните што се во брак, привремено ќе ги решат проблемите со партнерот. До кога ќе трае примирјето, зависи, пред сè, од вас и од вашето однесување. Слободните Овни, денес ќе бидат изненадени од пораката која ќе ја добијат. Една личност од минатото ќе сака да ви се врати.

БИК
Денес е можна мала нервоза на работното место. Особено ќе ве изреволтира однесувањето на претпоставениот. Вам не ви е својствено бурно да реагирате, но сепак, ќе покажете дека не се согласувате со неговото размислување. Партнерските односи ќе бидат малку напнати, што ќе ви створи додатна нервоза. Можен е крај на новата врска и враќање на старата љубов, која сè уште не сте ја заборавиле. Денес е можен контакт преку СМС или преку социјалните мрежи.

БЛИЗНАЦИ
Не дозволувајте да се однесувате непријатно кон колегите и пријателите. Немирот кој ве обзема е ваш проблем, и нема потреба да им го пренесувате на другите. Доколку сте во брак или во подолга врска, можни се конфликти во врска со финансиите. Ако успеете да ја надминете ситуацијата, во текот на следните денови е можен финансиски прилив, кој ќе реши дел од вашите проблеми. Слободните Близнаци денес ги очекува интересен разговор преку социјалните мрежи, кој може да се претвори во голема привлечност.

РАК
Имате преземено многу обврски кои ве оптоваруваат и тешко излегувате на крај со нив. Колегите се тргаат настрана и ги игнорираат вашите сигнали за помош. Не дозволувајте да ве обземе нервоза и разочарување, особено кон еден колега кој и интимно ви се допаѓа. Доколку сте во брак, денешниот разговор со партнерот може да биде почеток на расплет на кризата во која се наоѓате. На ваше големо изненадување, тој ќе се обиде да соработува и ќе признае дел од грешките кои ги направил. Ако сте слободни, не губете го трпението кон личноста што ви се допаѓа.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: