Астро

Дневен хороскоп за 27.05, Недела – Бикот нема да има волја, Вагата ќе чуе добри вести

Овен       

Проблеми во приватниот живот кои доста негативно ќе делуваат и врз вашите работни задачи. Опасноста да влезете во кавги со околината е многу голема. Ова не е добар период за да започнете со поголеми работи, но не треба да се плашите и од поголеми неуспеси затоа што секогаш неможе да биде се во најдобар ред.

Бик

Нема да имате преголема волја за работа па затоа обидете се да ги завршите вашите важни обврски до ручек. Во текот на целиот викенд енергијата ќе ви опаѓа, а настаните ќе бидат променливи при што може да дојде до промена на вашите првични планови. Прифатете ја состојбата мирно. Следи период на стабилизација.

Близнаци

Потребно е да направите разговор со Рак, Овен или Шкорпија и тоа треба да го направите што поскоро, ако сакате да започнете со новата работа во која мислите дека одлично ќе се снајдете. Викендот е добар за секој облик на друштвен живот, особено со лицата кои живеат во странство, постои можност да ве изненадат и да тропнат на вашата врата.

Рак

Сите работи по природен пат ќе се наместат на своето место, а вие нема да треба да се потрудите околу тоа. Овој викенд би можеле да остварите некои многу важни контакти па задржете ги отворени сите начини на комуникација кои можете. Некој може да ви приреди изненадување, тоа максимално ќе ве задоволи.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: