Астро

Дневен хороскоп за 26.06, Вторник – Лавот да ја искористи шансата, Водолијата да поведе сметка за исхраната

Овен      

Ќе морате да прифатите нечие влијание и да го прилагодите вашиот стил во согласност со барањата кои ги имаат вашите соработници. Вашето добро расположение ќе го поттикне и партнерот на поактивна улога во движењето и создавањето на заеднички планови.

Бик

Повеќето работни обврски можете да ги завршите на рутински начин. Нема потреба да се расправате со неистомислениците. Доколку ви се чини дека доаѓате до ладен емотивен прием во нечие друштво, размислете за своите постапки како на потенцијални маани. Можно е да сте погрешиле во проценките.

Близнаци

Се соочувате со различни проблеми во односот со соработниците. Важно е да ја одредите правилната граница меѓу пристојното однесување и деловните отстапки кои сакате да ги направите. Партнерот делува малку чудно и изразува сомнеж за вашата приказна.

Рак

Се наоѓате во прилика да ги тестирате своите интелектуални и практични способности. Направете се што е во ваша моќ да оставите добар впечаток. Јасно ви е дека не можете да го добиете сето она што емотивно го посакувате, но се`уште не знаете на кој начин би можеле да уживате во она што го имате.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: