Астро

Дневен хороскоп за 25.05, Петок – Овенот ќе е активен, Близнаците ќе добијат пари

Овен

Прилично сте динамични и активни, бидејќи сте комплетно збунети од многубројните, сосема различни понуди кои се предизвикувачки, но сосема поинакви од вашите амбиции. Слободните припадници на овој знак можат да запознаат некој кој ќе им стане многу значаен. Здравјето ви е добро и стабилно.

Бик

Ќе бидете во прилика да се видите со голем број на луѓе, да запознаете нови луѓе. Љубовниот живот е многу динамичен особено ако работите со лице кое ви се допаѓа или имате слични професии. Обрнете внимание на начинот на исхрана и избегнувајте стресни ситуации.

Близнаци

Можни се позитивни случувања, поволни околности, евентуално и добивка на лотарија или некои добро склучени договори кои ќе ви донесат пари. Имате шанси да се докажете на работата за која користите некој талент. Во љубовта се прилично романтични во последно време. Можна е појава на мигрена.

Рак

Сакате да вложите голема сума на пари во работата од која очекувате голема заработка но и лична сатисфакција. Љубовниот живот би можел да биде повеќе содржаен кога би имале доволно време да му се посветите. Повеќе одморајте се и релаксирајте се бидејќи сте напнати и нервозни.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: