Астро

Дневен хороскоп за 23.06, Сабота – Ракот ќе е во емотивен занес, Вагата го губи трпението

Овен

Избегнете ја личноста која ви донесува дополнителна нервоза или негативно расположение во вашето опкружување. Партнерот нешто ви премолчува, но вие не обрнувате внимание на тоа. Време е да започнете да читате меѓу редови.

Бик

Немојте да се задоволувате со половични решенија. Доколку работите колку само да се рече дека нешто работите, на краjот нешто ќе пукне. Во љубовта малку го запоставувате партнерот, а на него тоа не му одговара. Одвојте малку време за него.

Близнаци

Имате чувство дека ви недостасуваат доверливи информации. Обидете се да дознаете нешто од старите и поискусни колеги. Можни се несогласувања со саканото лице, не дозволувајте да прераснат во сериозни проблеми.

Рак

Максимално посветете и се на работата. Тоа сигурно ќе ви се исплати. Во љубовта се наоѓате во емотивен занес. Покажете и на саканата личност колку ви е важна. Можна е минлива главоболка.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: