Астро

Дневен хороскоп за 22.05, Вторник – Близнаците да не брзаат, Вагата ќе има кавги

Овен (21.03 – 20.04)

Имате важни планови за денес и ќе дадете максимум од вашата енергија за да успеете се да обавите. Ви делува дека партнерот е претерано сомнителен, проверете за што се работи.

Бик (21.04 – 21.05)

Можно е да добиете нова деловна понуда и да не знаете дали да ја прифатите или не. Во љубовта слободните ги очекува интересно познанство, оние во врска или брак ќе бидат исполнети со убави емоции.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Важно е некои рбаоти да ги проверите повеќе пати и да не брзате со деловните одлуки. Дајте си малку време. Во љубовта не сте задовлни со емотивната ситуација, нешто ќе ви пречи.

Рак (22.06 – 22.07)

Посакувате промена на деловното поле. Можно е да се случи такво нешто, но избирајте внимателно. Во љубовта ќе имате проблеми со комуникацијата со партнерот.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: