Астро

Дневен хороскоп за 18.06, Понеделник – Девицата да се потруди повеќе, Јарецот ќе има пријатно изненадување

Овен
Денот ќе ви започне со убава вест. Остатокот од денот искористете го за мал шопинг и мала прошетка. Постои голема можност во денешниот ден да запознаете некоја личност која ќе биде дел од вашата иднина.

Бик
Наместо да им се покорите на пороците, обидете се да се спасите од нив. Работните обврски завршете си ги на време, за да имате време поголемиот дел од денот да си го посветите на себе.

Близнаци
Работните обврски не можат да чекаат. Најпрво завршете ги сите, па потоа преостанатото време посветете го на релаксација и забава. Време е за диета и тренинг.

Рак
Финансиската состојба ќе ви се подобри и поради тоа ќе имате можност да ја купите онаа чанта која многу ви се допаѓа. Потребна ви е поголема физичка активност за подобро да се чувствувате во својата кожа.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: