Астро

Дневен хороскоп за 17.06, Недела – Девицата ќе има судир со партнерот, Овенот пријатно изненадување

Овен

Ќе успеете да ја поправите финансиската ситуација. Одличен момент за работа и заработка, но и за подобрување на односите со другите лица. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате пријатно изненадување од партнерот. Земајте доволно течности.

Бик

Делувате малку мрзеливо, што може да ви предизвика проблеми. Заработката не ви е на завидно ниво, но тоа ќе се промени во блиска иднина. Избегнувајте судири во односот со партнерот. Посебно ви се осетливи белите дробови.

Близнаци

Со успех ќе ги завршите сите работи. Немојте да бидете премногу скептични и рамнодушни кон новите деловни понуди. Сметајте на наклонетост на партнерот, а тоа многу ќе ви одговара. Здравствената ситуација е оптоварена со болки во вратниот дел од грбот.

Рак

Посоветувајте се со лице кое ви е блиско. Со партнерот конечно ќе успеете да воспоставите мир и хармонија. Премногу сакате, потребно е трпение. Одлична здравствена ситуација, добро се чувствувате.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: