Астро

Дневен хороскоп за 08.06, Петок

Овен

Вашиот партнер ќе биде задоволен доколку ја оставите вашата тврдоглавост на страна и почнете да ги исполнувате неговите желби. Малку попустливост од ваша страна не е на одмет. Попладневното кафе со пријателите е добар избор за денес.

Бик

Вашите емоции денеска оставете ги на страна. Не размислувајте за минатото и вашиот поранешен партнер. Фокусирајте се на иднината и сѐ ќе биде во ред, а можни се и неколку нови пресврти на љубовен план.

Близнаци

Можеби вашата претерана независност вам ви се допаѓа, но на вашиот партнер тоа му оди на нерви. Поразговарајте со него во врска со тоа и заедно најдете некакво решение. Вечерта поминете ја со своето семејство и со најблиските.

 Рак

Можеби почетокот на денот нема да ви биде онака како што треба, но затоа вечерта ќе реши сѐ. Ве очекува возбудливо изненадување кое ви го подготвува вашиот партнер.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: