Астро

Дневен хороскоп за 04.06, Понеделник – Ракот ќе има љубовни проблеми, Вагата во тотален хаос

Овен

Околностите ќе ве поттикнат на промени во однесувањето, при што најсилни сојузници ќе ви бидат енергијата и вербата во себе. Денот ќе го поминете во тесна комуникација со другите. Ќе запознаете нови луѓе, ќе направите корисно познанство и ќе извлечете корисни лекции од искуствата на другите.

Бик

Не сакате да правите компромис со оние кои не ви одговараат по многу работи, особено по нивните размислувања, во начинот на распределба на добивката во заедничката работа. Не сакате да им се приближите на оние кои се задолжени да ве критикуваат без причина. Сепак, кон многумина сте и повеќе од фер.

Близнаци

Во разговор се впуштате само со оние од кои очекувате да ви излезат во пресрет. Ако тоа не се случи, вие веќе имате резервен план. Можна е важна средба со Девица, Рак, Јарец или Шкорпија. Размената на идеи ќе ви донесе многу интересни информации за кои не сте размислувале до сега.

Рак

Љубовниот живот ќе се најде во сенката на професионалните обврски. Нема да се заљубите, ниту ќе барате нова љубовна прилика. На површината ќе се појават долго потиснати проблеми, така што ќе ви помине поголем дел од денот во „големо љубовно чистење” и усогласување на ставовите .

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: