Астро

Дневен хороскоп за 03.06, Недела – Ракот ќе се релаксира, Лавот ќе има кавги

Овен

Оптеретени сте со евентуалните проблеми кои би можеле да се појават во соработката со колегите, можеби и со претпоставените. Сметате дека се многу неблагодарни за се што сте направиле за нив. Најсигурни ви се Јарецот и Девицата. Една Шкорпија се надева на вашата помош или на заедничка соработка.

Бик

Ќе почуствувате прилив нa позитивна енергија, па прифатете ги предизвиците кои ви ги нуди партнерот. Ќе биде доста лудо и незаборавно за било што да се работи. Покрај изобилството на страсти не смеете да заборавите и на обврските.  Водете сметка да не навредите некого.

Близнаци

Неодговорни и неорганизирани, лица што не сакаат да живеат според правилата. Овој ден ова ќе биде вашиот главен опис. Внимателно бидејќи на некого сте му дошле преку глава па можно е јавно да ве повика и да ве претстави во лош контекст. Ќе зажалите за некои постапки, но може да биде доцна за тоа.

Рак

Издвојте неколку часа од денот за лично надградување. Најмногу ќе ви годат мирни и тивки места. Излезете сами на прошетка и уживајте во убавините на градот. Релаксирајте се во интимна атмосфера со најблиските. Избегнувајте бучава.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: