Астро

Дневен хороскоп 29.05, Вторник – Близнаците ќе имаат одлична понуда, Лавот да очекува успех

Овен

Немојте претерано да се експонирате. Во финансиското поле би требало да направите малку ред, бидејќи некои неконтролирани трошоци би можеле да ви создадат проблеми. Можна е љубовна врска со лице кое се занимава со уметност, кое најверојатно е Рак. Омалаксани сте и лошо расположени.

Бик

Поволна е ситуацијата во поглед на сите долгорочни планови, особено ако се занимавате со работа во која ви е потребен добар тим на соработници. Вашиот љубовен живот е многу покомплициран од деловниот иако изгледа спротивно. Проблеми со крвната слика.

Близнаци

Ви се советува никако да не ја одбивате понудата која ве очекува. Би било добро да имате за советник некоја постара и поискусна личност, можно некоја која има врска со државните органи. Во љубовта сте прилично таинствени. Вашето здравје е добро.

Рак

Ве очекува напорен период особено ако очекувате промени на работа. Правите паралелни планови во врска со работата каде ви се дава можност да ја изразите својата способност. Љубовниот живот не ви е на прво место. Намалете ја прекумерната исхрана.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: