Астро

Дневен хороскоп 28.10, Недела – Близнаците ќе спремаат изненадување, Овенот во дилема

Овен

Доколку имате некоја дилема поврзана за работата, послушајте го советот од вашиот колега и нема да се покаете. Во врска со љубовното поле пред вас е убав ден за љубов.

Бик

Потрудете се максимално да се сконцентрирате на својата работа. Доколку дадете се од себе, ви следи успех. Денес можни се некои нервози, и влегување во кавга со саканото лице.

Близнаци

Можно е од вас да се бара некоја работа повторно да ја проверите и да ја поправите бидејќи првиот пат не сте ја сработеле како што треба. Ќе сакате да му приредите некое убаво изненадување на партнерот.

Рак

Пред вас е можност заедно со своите соработници да остварите успех на полето за работа. Во љубовта ќе се појави некое ново лице во вашиот живот кое многу ќе ви се допадне.

Лав

Најверојатно сте направиле некои помали пропусти на деловен план или не сте се организирале најдобро. Сметате дека вашиот партнер е многу тврдоглав а не гледате дека повеќето негови особини ги поседувате и вие.

Девица

Цврсто верувате во позитивниот исход кога станува збор за деловното поле. Немате поголеми грижи и добро ви оди. Ќе ви дојде некое лице од минатото со кое конечно треба да ги расчистите сметките.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: