Астро

Дневен хороскоп – 25.02, Недела

Овен (21.03 – 20.04)

Денес многу нешта можат поволно да се рефлектираат на вашиот знак. Во претпладневните часови родените во последната декада од знакот можат да ја постигнат целта ако бидат подготвени да се вклучат во некој нов бизнис дури и ако тој не се одвива според нивните услови. Многу брзо ќе ја сфатите предноста на таквиот став.

Бик (21.04 – 21.05)

Ова би можел да биде исклучително напорен ден ако не сакате да се прилагодите на некои нови услови за работа или ако не бидете доволно енергични или подготвени да направите отстапки за еден Рак, Јарец или Риба. Пред вас се сјајни можности но вие не ги користите на најдобар начин.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ги цените добрите совети од личноста која ве разбира. Некој ќе ви понуди заедничка работа и ќе бидете подготвени да се вклучите во тоа. Имате можност да се смирите со некој Рак само ако промените нешто во вашиот став кон него. Не ја пропуштајте приликата да навлезете во некоја нова и интересна работа.

Рак (22.06 – 22.07)

Денес од вас ќе очекуваат да имате јасен став за многу прашања за кои досега ниту самите не сте размислувале. Ќе добиете некаква понуда од близок пријател кој ќе биде премногу упорен да ве наговори на заедничка соработка. Имајте доверба во него, особено ако станува збор за Риби, Шкорпија или некој Јарец.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница

error: