Астро

Дневен хороскоп 17.11, Сабота – Лавот ќе патува, Рибите ќе ги исправат грешките

Овен (21.03 – 20.04)

Доколку се занимавате со некоја работа поврзана за недвижнини, ве очекува многу поволен ден за заработка. Многу сте среќни и ќе го цените тоа што го имате со својот партнер

Бик (21.04 – 21.05)

Можете да очекувате позитивна ситуација кога станува збор за работата. Во љубовта саканото лице покажува колку му значите и можете да очекувате прекрасен ден поминат со него.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Натпреварувачки сте настроени и имате потреба себе си и своите способности да ги претставите во најдобро светло. Денот е добар за промени кога станува збор за емотивното поле. Ако влезете во нова врска, тоа ќе биде позитивно за вас.

Рак (22.06 – 22.07)

Можно е да имате малку обврски, а доста слободно време. Можете да очекувате многу продуктивен ден. Во љубовта ве очекува фаза во која ќе можете да остварите позитивно познанство со некој Бик.

Лав (23.07 – 22.08)

Ви се нуди прилика за патување на кое би можеле да остварите некаков вид на деловно напредување или дополнителна едукација. Во љубовта ви се допаѓа личност која често ја среќавате во блиското опкружување.

Девица (23.08 – 22.09)

Денес ќе бидете склони на бурни реакции, па лесно ќе можете да се впуштите во кавга. Можно е да не добиете доволно внимание од својот партнер, па ќе бидете загрижени за текот на врската.

Останатите знаци погледнете ги на наредната страница подолу

error: